Арцизький ліцей з початковою школою та гімназією №5 Арцизької міської ради

Дата: 26.01.2023 15:13

Адреса: 68400, Одеська область, Болградський район, м. Арциз,

Електронна адреса: artsizkazosh5@ukr.net
Сайт навчального закладу: https://artsizznz5.odessaedu.net/uk/site/robota-z-obdarovanimi-dit.html
Тел/факс: +38(04845)3-27-89
Учнів : 816
Класів : 33
Директор:

У серпні 1963 року восьмирічна школа № 5 була відділена від Арцизької середньої школи № 1.
З 1979 році школа була перетворена із восьмирічної у середню. Перший випуск середньої школи кількістю 52 десятикласники відбувся у червні 1981 року.
За роки існування навчального закладу 75 випускників закінчили школу з Золотою медаллю, 69 - Срібною медаллю. Деякі з них обрали професію вчителя: працюють у рідній школі.
Пріоритетний напрям роботи закладу – створення комфортних умов для самореалізації та самовдосконалення особистості учня, забезпечення якості освітньої діяльності кожного учасника навчально-виховного процесу, забезпечення умов індивідуального розвитку школярів, досягнення ними рівня навченості, відповідного ступеня навчання, інтелектуального творчого потенціалу з урахуванням пізнавальних інтересів та нахилів. З цією метою в старшій школі організовано профільне навчання математичного та філологічного профілів. Учні школи залучені до занять у позашкільних закладах ЦДЮТ, ДЮСШ, МАН, де отримують додаткову освіту відповідно до нахилів та здібностей. Учні навчального закладу є постійними учасниками та призерами районних, обласних предметних олімпіад, Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені П.Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім.Т.Г.Шевченка, Всеукраїнського екологічного хакатону учнівської молоді «XREALITYECOLOGICALHACK-2021», Всеукраїнського турніру юних натуралістів .
У 2018 – 2019 році у школі відбулися дві визначні події: 10 жовтня було відкрито сучасний спортивний майданчик, а в березні школа урочисто відсвяткувала своє 55-річчя.
Особлива увага приділяється патріотичному вихованню молоді. Так, з 2018 рокурій «Соколи» є лідером серед роїв громади в дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл»(«Джура»). У 2021 році рій «Соколи» став переможцем у фіналі ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл («Джура») – 2021.У липні 2021 року брав участь у ІІІ (Всеукраїнському) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл («Джура») «Джура – 2021: Буковинська Січ» та посів І місце у конкурсі «Таборування».
Навчально-виховний процес забезпечують 62 учителя, із них мають вищу кваліфікаційну категорію – 23 , І кваліфікаційну категорію – 10, звання «учитель-методист» - 3, «старший учитель» - 13, знаком «Відмінник освіти» нагороджено 3 учителя.
Заклад має розвинену матеріально-технічну базу: 2 корпуси, у яких розміщено 29 класних кімнат, методичний кабінет, 2 комп’ютерних класи з кількістю комп’ютерів – 23, 7 мультимедійних проекторів, 7 інтерактивних дощок (корпус старшої школи). Кабінети початкової школи обладнані згідно вимог НУШ.