Главанський ліцей з початковою школою та гімназією Арцизької міської ради

Дата: 26.01.2023 15:11

Адреса: 68434, Одеська область, Болградський район,
Електронна адреса: glavanichkola@ukr.net
Сайт навчального закладу: https://znzglavans.odessaedu.net/
Тел/факс: +38(04845)5-74-22
Тип закладу: ліцей
Мова навчання: українська в 1-8 кл., 10-11 кл; російська - 9 кл.
Учнів: 142
Учнів 1-х класів: 12
Класів: 11
Кількість 1-х класів: 1
Директор:

До 1918 року в с. Главани була церковно-приходська школа, в якій навчалися всі бажаючі діти.
З 1918 по 1940 р.р. в селі функціонувало три початкових школи, викладання в яких велося болгарською, російською, румунською мовами.
Після звільнення нашого краю від румунських окупантів в 1 вересня1944 році була організована школа, викладання в якій велося російською мовою. Її організатором і першим директором стала вчителька французької мови Арабаджі Дора Дмитрівна.
В 1949 році на базі семирічної школи було відкрито середню школу, перший випуск якої був у 1952 році. До 1972 року в Главанській школі в 9-10 класах навчалися діти з сіл Острівне, Ділень і Задунаївка, які проживали в інтернаті при школі.
В 1979-1980 навчальному році школу було перейменовано в Главанську середню загальноосвітню трудову політехнічну школу села Главани Арцизького району Одеської області, функціонувало 8 корпусів, де були навчальні кабінети та майстерня для трудового навчання.
В 1981 році школу було перейменовано в Главанську середню загальноосвітню політехнічну школу села Главани Арцизького району Одеської області.
З 1992 р. – 2009 р. школа мала назву Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів села Главани Арцизького району Одеської області
З 2010 – 2019 року назва школи – Главанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Арцизької районної ради Одеської області.
З 2019-2020 року назва – Главанський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Арцизької районної ради Одеської області.
З 2020-2021 року –Главанський заклад загальної середньої освіти ІІІ ступенів Арцизької міської ради .
Згідно з новою редакцією Статуту змінена назва навчального закладу на Главанський ліцей з початковою школою та гімназією Арцизької міської ради Одеської області. Затверджено рішенням сесії Арцизької міської ради №918 – VII від 19 листопада 2021 р.
Навчальні заняття у школі проходять в 3 корпусах, які розташовані на вулиці Шкільна, 43. Школа має їдальню та велику спортивну залу.
В Главанському ліцеї працює 20 педагогічних працівників. Всі вчителі мають вищу освіту. Вищу категорію мають 11 учителів, І категорію-4 учителі, ІІ категорію- 2 учителі, спеціаліст- 3 учителі, звання «старший учитель»- 4 учителі, «вчитель-методист»- 1 учитель.
Педагоги є постійними учасниками конкурсів, щороку мають призерів в районних та обласних олімпіадах і конкурсах. Наші вчителі є керівниками професійних спільнот ТГ з навчальних предметів.
В навчальному закладі створено всі умови для патріотичного виховання учнів.